כוסות רוח

כוסות רוחמה זה כוסות רוח?

כוסות רוח הן חלק משיטת טיפול עתיקת יומין. הטיפול בוצע באמצעות הנחת כוסות זכוכית בוואקום על גופו של המטופל. הוואקום נוצר באמצעות חימום האוויר שבתוך הכוס ואז הנחתו במהירות על גופו של המטופל. הוואקום גורם למשיכה חזקה של העור והזרמה של דם למקום הפגוע.

איך עובד הטיפול באמצעות כוסות רוח?

משיכת העור באמצעות הכוסות גורם לקרעים קטנים בכלי הדם. האזור אשר נפגע גורם לתנועה משמעותית של דם לאזור בו הונחה הכוס. תנועת הדם מביאה גם כמות משמעותית של תאי דם לבנים וחמצן ועוזרת לשיקום המקום הפגוע. שיטת הטיפול היא למעשה "ירידה לטובת עלייה". יצירת נזק קטן במטרה לגייס את הגוף לריפוי באזור המטופל. ניתן להשתמש בכוסות רוח סטטיות או בתנועה. לעיתים הכוסות מונחות למשך עד 20 דק' עד לווצרותם של סימנים אדומים/סגולים אשר חולפים לאחר מספר ימים. טיפול בכוסות רוח דינמיות הוא שילוב של עיסוי וכוסות רוח. בטיפול זה מבצעים עיסוי של המטופל בעזרת הכוסות. שיטת טיפול זו מזרימה הרבה דם למקום המטופל שיכול להיות גדול, כמו טיפול על כל אזור הגב. טיפול בכוסות רוח דינמיות בדר"כ אינו משאיר סימנים. יתכן שאזור הטיפול יהיה אדמדם לאחר הטיפול, אך התופעה תחלוף לאחר מספר דקות/שעות.

איך נראות כוסות רוח?

כוסות הרוח הן כוסות בצורת פעמון. בעבר היו משתמשים בכוסות מזכוכית אשר היו מייצרים בהן וואקום בעזרת הדלקת אש בתוך הכוס. כיום יש שימוש בכוסות פלסטיק אשר מייצרים בהן ואקום בעזרת משאבה. או כוסות סיליקון אשר מייצרים בהן ואקום בעזרת לחיצה על הכוס כאשר היא מונחת על גופו של המטופל. השימוש בכוסות אלה הוא מאוד בטוח ואין חשש לכוויה.

למה יעיל הטיפול באמצעות כוסות רוח?

המשפט הידוע "כמו כוסות רוח למת.." הוא אכן נכון. טיפול בכוסות רוח אכן לא יעזור במקרה זה, אך במקרים של כאבי שרירים, התקררות וכאב מקומי הטיפול בכוסות רוח הוא מאוד יעיל והטבה מורגשת מיד לאחר הטיפול. בקליניקה-פשוט להרגיש טוב ניתן לקבל טיפול בכוסות רוח כחלק מפרוטוקול הטיפול שכולל גם טיפול בלייזר רך, נטורופתיה ודיקור. שילוב שיטות הטיפול מאפשר הקלת כאבים מהירה וטיפול יעיל ואפקטיבי לבעיות כאב.    
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן